Jak vybrat správnou plachtu na bazén?

Zakoupení bazénu je radostnou příležitosti, na kterou se těší celá rodina, a jež přináší příslib mnoha vesele strávených společných chvil. Zároveň s sebou ale přináší i starost o jeho údržbu a především o bezpečnost. Jak tedy maximalizovat příjemné chvilky a omezit na naprosté minimum ty nepříjemné?

Proč bazén zakrývat?

Důvodů k zakrytí bazénu je několik. První a zdaleka nejdůležitější je bezpečnost. Bazény jsou bohužel jednou z nejrizikovějších částí domu a musí se k nim tak i přistupovat. Ať již se jedná o malé děti či domácí mazlíčky, bazénové plachty jsou od toho, aby je ochránily.

Dále je důležité zachování čistoty vody a to nikoli pouze od napadaného listí či hmyzu. Důležitá je vždy i UV vrstva, která zabrání tomu, aby v bazénu vzniklo tzv. zelené prostředí. Bazénové plachty dále zabraňují i odpařování vody či spad dešťové vody, která bohužel už mnohdy také není zcela vyhovující. A zároveň dokáže i udržovat teplotu vody – někdy rozdíl může dosáhnout až 5°C.

bazénové plachty
bazénové plachty na míru

Jaký materiál je nejvhodnější?

U materiálu je potřeba dbát především na jeho nosnost. Z důvodu bezpečnosti by plachta měla unést alespoň 50 kg na metr čtvereční. Ideální je samozřejmě aby unesla i více. PVC materiály tyto požadavky splňují. Bazénové plachty by také měly být z nepropustného ale omyvatelného a dobře udržovatelného materiálu, protože se na nich bude usazovat všechna špína.

Kromě materiálu samotné plachty jsou důležité i ostatní komponenty jako uchycovací gumy či kolíky. I tyto musí být z kvalitního materiálu. V případě úchytných kolíků nejlépe z nerezové oceli. A všechny spoje musí být provedeny kvalitní technologií, aby byly opravdu nepropustné. Je potřeba trvat vždy alespoň na vysokofrekvenčním sváření.

Výběr vhodné společnosti

Společnost vyrábějící bazénové plachty by měla být schopna nabídnout širokou škálu referencí a měla by na trhu působit již několik let. Ideální je pokud mají zkušenost i se zahraničními projekty. Dále by měla nabízet i vhodný servis. Proto je lepší, pokud se jedná o tuzemskou firmu. Všechny seriózní firmy také nabízejí první návštěvu a nezávazné spočítání zakázky zcela zdarma.