Na co si dát pozor před tím, než si koupíte obytný vůz

Možností, kde koupit obytný vůz je v České republice několik. Můžete se setkat s prodejnami, které jsou specializované na prodej nových obytných vozů, autobazary nebo dovozci, kteří se specializují na prodej obytných vozů ze zahraničí. Na co si před koupí dát pozor?

Obytňáky Plzeň
Obytný vůz vyřeší Vaši dovolenou.

Pokud plánujete koupit ojetý obytný vůz

Trh s ojetými obytnými vozy není v tuzemsku rozvinutý tolik, jako v zahraničí, takže zde existuje menší pravděpodobnost toho, že narazíte na podvod či úmyslně skryté vady. I přesto byste měli být při výběru obezřetní. V první řadě je dobré si zkontrolovat platnost a pravost dokladů, funkčnost brzd a všech spotřebičů včetně příslušenství. Důkladně si prohlédněte stav podlahové krytiny, zde můžete narazit na její prošlapání. V neposlední řadě je dobré zaměřit se na jízdní vlastnosti, technická stav, rychlost omezení a tepelnou izolaci. V případě pořízení ojetého obytňáky budete muset počítat i s většími počátečními náklady na údržbu a servis obytného vozu.

Během výběru určitě nespěchejte, naopak se vyplatí vše si řádně odzkoušet a rozhodovat se rozvážně. Před nákupem doporučujeme na zkoušku vypůjčit obytňák v půjčovně.

Pokud chcete investovat do nového obytného vozu

I při koupi zcela nového obytného vozu je třeba vyhnout se riziku podvodu. V případě, že se chystáte kupovat obytný vůz ze zahraničí, může být v některých případech komplikací je v tuzemsku registrovat a přihlásit. Před koupí se soustřeďte na doložnost a hmotnost vozu, která nesmí překročit 3,5 tuny, pokud vlastníte pouze řidičský průkaz skupiny B.

Položte si také otázku, jaké standardy a očekávaný komfort při cestování je pro vás rozhodující. Je třeba si ujasnit, jaké máte při cestování priority, jaké rozmístění vám při cestování vyhovuje a zda konkrétní model obytného vozu koresponduje s vašemi finančními možnostmi.